+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

Przychody Salesforce przekroczyły miliard dolarów

Roczne przychody kalifornijskiej spółki po raz pierwszy w historii przekroczyły miliard dolarów. To ponad dwukrotnie więcej niż w 2007 roku. Ubiegły rok firma zamknęła zyskiem netto na poziomie 43 mln USD.


W ubiegłym, zakończonym 31 stycznia br., roku finansowym zysk netto firmy Salesforce wyniósł 43,42 mln USD przy przychodach rzędu 1,07 mld USD. Dla porównania zysk netto z poprzedniego roku rozliczeniowego wynosił 18,35 mln USD. W ciągu minionych 12 miesięcy zysk operacyjny Salesforce wzrósł ponad trzykrotnie i osiągnął 63,74 mln USD.

Ostatni kwartał 2009 roku rozliczeniowego amerykańska firma zamknęła przychodami na poziomie 289 mln USD. Głównym źródłem przychodów Salesforce są opłaty subskrypcyjne i usługi wsparcia. W czwartym kwartale minionego roku finansowego stanowiły one ponad 92 proc. przychodów firmy ogółem i były o 35 proc. wyższe niż wynik za trzy ostatnie miesiące poprzedniego roku rozliczeniowego.

Kierownictwo firmy spodziewa się dalszych wzrostów przychodów, które w tym roku mają przekroczyć 1,3 mld USD. Tak duża dynamika wzrostu przychodów ma być przede wszystkim pochodną rosnącego zainteresowania oprogramowaniem dostarczanym w formie usług. Warto dodać, że z analiz firmy Forrester Research wynika, że w trzecim kwartale ubiegłego roku średni wzrost przychodów z subskrypcji za oprogramowanie w modelu SaaS kształtował się na poziomie ok. 40 proc.