+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

Piwniczka Storio

Oprócz systemów informatycznych istnieją również dla nas inne ważne sprawy: nasze zainteresowanie, nasze pasje. Poza pracą (w wolnym czasie) robimy różne inne rzeczy. Na przykład bardzo lubimy pić i degustować WINO. Lubimy łączyć wino ze spożywanymi potrawami. Lubimy szukać nowych smaków, nowych zapachów.

Te fakty spowodowały, że postanowiliśmy dzielić się swoim zainteresowaniem, wiedzą i doświadczeniem w zakresie wina. Postanowiliśmy nie tylko pokazywać, ale również przekazywać wina naszym Partnerom biznesowym, których warto spróbować i które warto mieć w swojej piwniczce z winami.

Co roku (co najmniej raz do roku) pojawi się w piwniczce STORIO starannie dobrane wino, które spełni trzy poniższe warunki:

•    będzie posiadać wybitne walory smakowe
•    będzie je można długo przechowywać
•    będzie to wino z ciekawą historią w tle

W tym roku prezentujemy pierwsze wino wybrane przez nas. Pochodzi ono z potęgi winiarskiej jaką są Włochy. W kolejnych latach pojawią się kolejne wina. Życzymy wspaniałych doznań smakowych i zapachowych.

WINO WYBRANE W ROKU 2014 (GRUDZIEŃ)

Malacari Rosso Conero Grigiano Riserva Riserva 2008

Trochę historii:

Obecność i wpływ rodziny Malacari w regionie Offagna sięga 16-go wieku. Rodzina Malacari jest właścicielem tej ziemi od początku 15-go wieku. W wieku 17-tym obszar posiadany przez tę rodzinę zostało rozszerzony o ziemię w hrabstwie Gallignano, a nieruchomość w Offagna została rozszerzona o wzgórze Grigiano przez markiza Crescentino Baviera.
Villa Malari jest doskonałym przykładem farmy ze starożytnym pochodzeniem. Ze względu na jej piękno i oryginalność, Villa Malacari została zaliczona przez Towarzystwo Dziedzictwa Kulturalnego (the Society of Artistic Heritage) do wybitnych historycznych i architektonicznych obiektów. 

Obecnie Azienda Agricola Malacari to duże, rodzinne gospodarstwo. Powierzchnia tej posiadłości wynosi 100 hektarów, zajętych w znacznej części przez winnice i gaje oliwne.

Budynek winiarni, zbudowany w roku 1668, przeszedł gruntowną modernizacje w roku 1997. Został wówczas wyposażony w nowoczesne urządzenia do produkcji win oraz francuskie beczki do ich starzenia. Posiadłość specjalizuje się w winach Rosso Conero wytwarzanych z czystego Montepulciano, produkuje też znakomitą oliwę. Winnice zlokalizowane są w rejonie miejscowości Offagna, na stokach wzgórza Grigiano. Powierzchnia wynosi 16 hektarów, wiek krzewów od 8 do 37 lat. Roczna produkcja wina to ok. 30 tys. butelek. Uprawiana odmiana winogron to: Montepulciano. 

 

Region i teren:

W tym regionie winorośl była uprawiana od ponad 2500 lat. Plinio il Giovane i Columella, pisarze i naukowcy starożytnego Rzymu, pisali o dobrych i pełnych czerwonych winach z regionu Conero. Region ten nadal produkuje wina, które dają ogromną, naturalną przyjemnością w trakcie ich spożywania.

Winnice zlokalizowane na południowych stokach wzgórza Grigiano, na wysokości ok. 200m npm. Gleby są gliniaste i piaszczyste. Wydajność winnicy to 5 ton owoców z hektara. Zbiór winogron odbywa się ręcznie. Fermentacja alkoholowa z przedłużona maceracją odbywa się w stalowych zbiornikach. Po fermentacji jabłkowo – mlekowej wino dojrzewa przez kolejne 14 miesięcy częściowo w dużych dębowych beczkach, a częściowo w beczkach typu barriques.