+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

Nowa generacja macierzy dyskowych EMC VNX i VNXe

Rodzina EMC® VNX® oferuje najlepsze w branży, nowatorskie rozwiązanie klasy korporacyjnej w zakresie plikowej, blokowej i obiektowej pamięci masowej, które jest skalowalne i łatwe w użytkowaniu. Ta platforma pamięci masowej nowej generacji łączy w sobie elastyczny, dysponujący dużymi możliwościami sprzęt z zaawansowanym oprogramowaniem zapewniającym wydajność działania, zarządzanie danymi i ich zabezpieczenie, które zaspokajają coraz większe potrzeby współczesnych firm.

Oferowana jest cała gama systemów, począwszy od niedrogich rozwiązań klasy podstawowej, a na bardzo wydajnych systemach zapewniających obsługę petabajtów informacji, przeznaczonych dla najbardziej wymagających aplikacji, skończywszy. Rodzina VNX obejmuje serię VNXe® przeznaczoną dla menedżerów działów informatycznych w mniejszych firmach oraz serię VNX zaprojektowaną z myślą o potrzebach średnich i większych przedsiębiorstw w zakresie wysokiej wydajności i skalowalności.

Informacje na temat rodziny VNX

Seria VNX jest niezawodną platformą pozwalającą na konsolidację zbiorów danychblokowych, serwerów plików oraz danych aplikacji starszego typu. Umożliwia ona organizacjom dynamiczny wzrost, zapewnia możliwość współużytkowania danych oraz pozwala na ekonomiczne zarządzanie dostępem do wieloprotokołowych systemów plików oraz wieloprotokołowej blokowej pamięci masowej. Środowisko operacyjne VNX umożliwia klientom systemów Microsoft Windows i Linux/UNIX współużytkowanie plików w środowiskach wieloprotokołowych (NFS i CIFS). Jednocześnie zapewnia szerokopasmowy dostęp do protokołów iSCSI, Fibre Channel i FCoE dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji przetwarzających dane blokowe. Kombinacja oprogramowania EMC Atmos® Virtual Edition i pamięci masowej VNX zapewnia obsługę obiektowej pamięci masowej i umożliwia klientom zarządzanie aplikacjami internetowymi za pomocą programu EMC Unisphere. Ponadto rozwiązanie EMC ViPR™ udostępnia powiązane funkcje zarządzania i interfejsy obiektowe do pamięci masowej VNX na potrzeby wielu środowisk przetwarzania w chmurze.

Seria VNX jest platformą pamięci masowej nowej generacji, która stanowi idealne rozwiązanie w środowiskach o mieszanych obciążeniach, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych. Działa w oparciu o najnowszą serię procesorów Intel Multi-Core Xeon 5600 i jest wyposażona w napędy SAS o szybkości 6 Gb/s, dzięki czemu zapewnia więcej mocy obliczeniowej, większą wydajność i lepsze zabezpieczenia — i jest przy tym łatwa w obsłudze.

Seria VNX w oparciu o architekturę MCx pozwala wykorzystać duże możliwości pamięci Flash do obsługi zwirtualizowanych aplikacji o wysokich wymaganiach w zakresie wydajności i niewielkich opóźnień.

W tradycyjnym podejściu do tworzenia macierzy hybrydowych dyski Flash są dodawane do macierzy podobnie jak mechaniczne dyski twarde. Takie postępowanie umożliwia konsolidację wielu różnorodnych obciążeń i pozwala uzyskać niską cenę pamięci. Jednak ze względu na to, że system nie został zaprojektowany pod kątem użycia pamięci Flash, ogranicza to jego skalowalność i zwiększa koszt.

Lepszym rozwiązaniem jest macierz hybrydowa serii VNX zoptymalizowana pod kątem pamięci Flash. Projektując system pod kątem pamięci Flash wyeliminowane zostały wąskie gardła i uzyskano najwyższą wydajność i najmniejsze opóźnienia. Następnie dodając oprogramowanie do obsługi pamięci warstwowej FAST VP™ oraz dyski NL-SAS o dużej pojemności, można obniżyć koszty z przechowywaniemnieaktywnych danych.

Technologia MCx (Multi-Core RAID, Multi-Core Cache i Multi-Core FAST Cache) pozwala rozdzielić obsługę danych w systemie VNX na wszystkie rdzenie — maksymalnie 32. To podejście umożliwia uzyskanie niespotykanej dotychczas wydajności aplikacji przy zachowaniu przystępnej ceny. W porównaniu do poprzedniej generacji rozwiązań seria VNX z obsługą technologii MCx oferuje następujące możliwości:

Automatyczny mechanizm wydajniejszego wykorzystania pojemności pamięci masowej

Gdy połączy się nawet kilka dysków Flash z pakietem EMC FAST™ Suite — doskonały zestaw oprogramowania zapewniającego warstwowy podział danych między heterogeniczne napędy i obsługę najbardziej aktywnych danych w pamięci podręcznej — klienci uzyskują optymalne korzyści z zastosowania strategii FLASH 1st.

Dzięki strategii FLASH 1st, która jest dostępna jedynie w rozwiązaniach EMC, klienci nie muszą już wybierać między kosztem a wydajnością. Bardzo aktywne dane są przechowywane w obsługujących technologię FAST Cache dyskach Flash o pojemności do 4,2 terabajtów. Można dzięki temu dynamicznie przyjmować nieoczekiwane wzrosty obciążenia systemu. Z czasem coraz starsze dane stają się mniej aktywne. Mechanizm FAST VP (Fully Automated Storage Tiering for Virtual Pools — w pełni zautomatyzowane warstwowanie pamięci masowej w pulach wirtualnych) automatycznie przenosi dane z napędów o wysokiej wydajności do napędów o dużej pojemności w porcjach o wielkości 256 megabajtów. Efektem tego jest obniżenie łącznych kosztów, niezależnie od rodzaju aplikacji czy wieku danych. Do zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów wystarczy wykorzystanie kilku dysków flash (zazwyczaj mniej niż 5%). Klienci mogą jednak jeszcze bardziej ograniczyć koszty, stosując deduplikację. Deduplikacja blokowa pozwala bardzo poważnie obniżyć koszt warstwy pamięci flash. W poniższym przykładzie w porównaniu do 210 dysków o pojemności 15k technologia FAST i deduplikacja obniżają koszty o 86%. Korzyści wynikające z tej połączonej wydajności są szczególnie dobrze widoczne w przypadku maszyn wirtualnych innych środowisk o dużej nadmiarowości danych pochodzących z wielu źródeł.

Seria VNX udostępnia dodatkowe funkcje pozwalające zapewnić, że nadmiarowe i nieaktywne dane nie zajmują cennych zasobów pamięci masowej. Kompresja blokowa, która jest przeznaczona dla stosunkowo mało aktywnych jednostek LUN, takich jak kopie zapasowe i repozytoria danych statycznych, jest stosowana do danych automatycznie, umożliwiając klientom odzyskanie zajętej pamięci i zmniejszenie powierzchni zajmowanej przez dane nawet o 50 procent. Deduplikacja/kompresja na poziomie plików zmniejsza ilość miejsca zajmowanego na dysku nawet o 50 procent, dzięki selektywnej kompresji i deduplikacji nieaktywnych plików. Zadania te są wykonywane w tle i dlatego mają minimalnywpływ na wydajność systemu.

Ciągła dostępność to nieprzerwane działanie firmy

Architektura serii VNX została opracowana z myślą o zapewnieniu dostępności w środowiskach biznesowych o znaczeniu krytycznym na poziomie „pięciu dziewiątek” (99,999%). Możliwości serii VNX w zakresie dostępności i nadmiarowości obejmują następujące elementy:

Oprogramowanie do zabezpieczania danych EMC VNX zapewnia ochronę odpowiednią do potrzeb konkretnej aplikacji:

Łatwe zarządzanie zasobami pamięci masowej, monitorowanie ich i strojenie

Program EMC Unisphere ułatwia zarządzanie systemami VNX z dowolnego miejsca przy użyciu prostego i zintegrowanego interfejsu użytkownika przeznaczonego dla rozproszonych środowisk pamięci masowej. Panel kontrolny Unisphere jest pojedynczym ekranem, na którym w bardzo przejrzysty sposób przedstawione są informacje ułatwiające zarządzanie i raportowanie. Administratorzy mogą dzięki niemu szybko uzyskać praktyczną wiedzę na temat zjawisk zachodzących w całym środowisku.

Mechanizm jednokrotnego logowania stosowany w programie Unisphere ułatwia konfigurację dzięki automatycznemu wykrywaniu wszystkich instalacji oprogramowania VNX, EMC CLARiiON®, EMC Celerra®i EMC RecoverPoint SE w środowisku. Jedną z najważniejszych właściwości programu Unisphere jest zintegrowany ekosystem pomocy technicznej. Funkcja podobna do szybkiego wybierania numeru zapewnia użytkownikom natychmiastowy dostęp online do narzędzi pomocy technicznej, najlepszych rozwiązań, oprogramowania do pobrania oraz pomocy technicznej w postaci czatu na żywo. Umożliwia także zamawianie części zamiennych oraz zgłaszanie awarii.

Program Unisphere Central umożliwia użytkownikom oprogramowania VNXe i VNX monitorowanie stanu, alarmów oraz wydajności dużej liczby systemów VNXe i VNX, a także zainstalowanej pamięci podręcznej XtremSW z poziomu centralnej konsoli. Jego możliwości obejmują łatwy w użyciu i konfigurowalny panel kontrolny, na którym zagregowane są informacje dotyczące pojemności, wykorzystania procesorów, poprawności działania oraz alarmów. Użytkownicy mają dostęp do kluczowych metryk wydajności każdego systemu i mogą klasyfikować panele kontrolne według hosta, maszyn wirtualnych systemów VMware i Hyper-V, a także według typów pamięci masowej. Mogą również łatwo uruchamiać program Unisphere i uzyskiwać dostęp do pełnego pakietu narzędzi do zarządzania w każdym z systemów VNXe lub VNX.

Program VNX Monitoring and Reporting udostępnia klientom oprogramowania VNX podstawowe możliwości w zakresie monitorowania i raportowania. Program VNX Monitoring and Reporting automatycznie gromadzi dane statystyczne dotyczące blokowej i plikowej pamięci masowej oraz zapisuje je w bazie danych, która jest dostępna z poziomu paneli kontrolnych i raportów. Gromadzone dane statystyczne dotyczą konfiguracji wolumenów, pamięci FAST Cache, funkcji FAST VP oraz deduplikacji na poziomie plików. To rozwiązanie umożliwia pobieranie informacji z jednego lub kilku (maksymalnie 10) systemów pamięci masowej VNX, w tym CLARiiON i Celerra. Program VNX Monitoring and Reporting udostępnia predefiniowane raporty dotyczące wydajności i pojemności pamięci masowej.

Użytkownicy mają możliwość modyfikowania konfiguracji tych raportów oraz eksportowania ich w różnych formatach. Program VNX Monitoring and Reporting jest łatwy w instalacji i może działać w środowiskach zarówno fizycznych, jak i wirtualnych. Programy Unisphere, Unisphere Central i VNX Monitoring and Reporting są zawarte w pakiecie Unisphere Management Suite.

Najbardziej rozbudowana w branży oferta oprogramowania dla pamięci masowych

Oprogramowanie z serii VNX jest dostępne w dwóch obszernych pakietach, aby udostępnić klientom wszystkie niezbędne możliwości ochrony informacji i zarządzania nimi. Pakiet VNX Total Protection Pack obejmuje możliwości replikacji, funkcje odzyskiwania do punktu w czasie, takie jak kopie migawkowe i klony połączone z automatycznym kopiowaniem aplikacji, co daje pewność odtworzenia. Ponadto obejmuje funkcje monitorowania i alarmowania związane ze zgodnością z zasadami zabezpieczeń. Pakiet VNX Total Efficiency Pack zawiera wszystkie funkcje zabezpieczające dane oraz funkcję automatycznej optymalizacji wydajności. Do zarządzania całością oprogramowania VNX służy Unisphere.

Oprogramowanie VNX jest także dostępne w pakietach modułowych:

Seria VNXe - prosta, wydajna, niedroga

Seria VNXe została opracowana z myślą o menedżerach IT. Stanowi ona zintegrowany system pamięci masowej dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dla oddalonych biur i działów większych firm. Ceny systemów serii VNXe rozpoczynają się od niecałych 10 000 USD. Za tę kwotę klient uzyskuje rzeczywistą konsolidację pamięci masowej z niepowtarzalnym, zorientowanym na aplikacje podejściem, które usuwa granice między aplikacjami i używaną przez nie pamięcią masową.

To proste i zorientowane na aplikacje podejście do zarządzania współużytkowaną pamięcią masową sprawia, że seria VNXe jest idealnym rozwiązaniem dla menedżerów IT oraz administratorów aplikacji o ograniczonych kwalifikacjach w zakresie pamięci masowej. Program EMC Unisphere dla serii VNXe umożliwia łatwe udostępnianie pamięci masowej dla oprogramowania Microsoft Exchange, udziałów plików, woluminów iSCSI oraz oprogramowania VMware i Hyper-V przy użyciu kreatorów. Oprogramowanie VNXe zapewnia ścisłą integrację z platformą VMware, co ułatwia wydajne zarządzanie środowiskami zwirtualizowanymi. Po uzupełnieniu o program Unisphere Central seria VNXe staje się także idealnym rozwiązaniem w przypadku wdrożeń w zdalnych oddziałach (remote office-branch office, ROBO). Wbudowane możliwości zwiększające wydajność, takie jak deduplikacja plików z kompresją oraz technologia „thin provisioning”, pozwoliły uprościć obsługę i obniżyć początkowe koszty pamięci masowej nawet o 50 procent. Pakiety oprogramowania, ułatwiające wykonywanie kopii zapasowych oraz zapewniające zdalną ochronę danych i odzyskiwanie sprawności po awarii, są wyposażone w łatwą do skonfigurowania funkcję tworzenia kopi migwkowych.

Seria VNXe zapewnia wysoką dostępność dzięki wykorzystaniu komponentów nadmiarowych, takich jak zasilacze, wentylatory i procesory pamięci masowej, a także dzięki obsłudze funkcji dynamicznego przełączania awaryjnego i poawaryjnego. Ponadto seria VNXe umożliwia aktualizację oprogramowania lub sprzętu podczas działania systemu. Zapewnia także łatwy dostęp do obszernych zasobów informacyjnych, takich jak wyczerpująca dokumentacja internetowa, szkolenia oraz filmy instruktażowe, pozwalające wzbogacić wiedzę i szybko odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Elastyczne konfiguracje - VSPEX i VBLOCK

Wszystkie platformy EMC VNX są dostępne osobno lub w ramach sprawdzonej infrastruktury VSPEX™ bądź infrastruktury konwergentnej VCE Vblock®. Zarówno infrastruktura VSPEX, jak i VBLOCK przyspieszają wdrożenia rozwiązań w chmurze obejmujących zintegrowane serwery, pamięć masową, sieć, hiperwizory i funkcje zarządzania w ramach sprawdzonej konfiguracji.