+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

Macierz EMC VNXe3150 – nie mieć jej to grzech!

Warto dbać o środowisko infrastruktury informatycznej swojego przedsiębiorstwa. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zabezpieczających i gromadzących dane firm, jednak czy wszystkie są godne uwagi? To od sprzętu uzależnione są chociażby takie cechy jak dostępność, skalowalność i możliwości adaptacji do przyszłych potrzeb firmy.

Serią urządzeń, którą warto się zainteresować są macierze dyskowe EMC serii VNXe. Firma EMC jako światowy lider w zakresie rozwiązań z dziedziny zarządzania i przechowywania danych w 2013 roku wprowadziła nową generację macierzy, która do dnia dzisiejszego cieszy się dużym zainteresowaniem. Systemy VNXe zostały zaprojektowane z myślą o nowej filozofii zarządzania: jej główny wyznacznik to prostota.

Seria urządzeń EMC® VNXe™ na nowo kreuje standardy dla systemów pamięci masowej dla małych i średnich firm, a także zdalnych oddziałów dużych korporacji. Kompaktowe systemy pamięci masowej zapewniają rzeczywistą konsolidację procesów przechowywania danych, procesy zarządzania oraz wyjątkową filozofię pracy zorientowaną na aplikacje, która eliminuje granice między aplikacjami a przydzieloną im pamięcią masową. 

Macierze EMC® serii VNXe™  są najlepszymi pamięciami masowymi na rynku w stosunku do jakości, parametrów oraz ceny. Integrują procesy zarządzania pamięcią masową z aplikacjami, unikają niejasnej terminologii fachowej z zakresu pamięci masowych na rzecz zrozumiałego języka oraz włączają najlepsze praktyki dotyczące obsługi pamięci masowych i aplikacji do interfejsu użytkownika przez co nie ma konieczności opanowania nowych interfejsów dzięki czemu poprawiają wydajność infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa przyspieszając i upraszczając pracę podczas wykonywania codziennych czynności administracyjnych.

Najpowszechniejszą macierzą wśród wspomnianej serii urządzeń EMC® VNXe™  jest model VNXe3150. Warto skupić na niej swoją uwagę, ponieważ dzięki możliwości skalowania od 6 do maksymalnie 100 dysków, 1 lub 2 kontrolerów i do pojemności sięgającej 288 terabajtów danych macierz VNXe3150 jest idealną platformą dla firm dysponujących fizyczną infrastrukturą serwerową, jak również dla instytucji korzystających z wirtualizacji serwerów w celu konsolidacji i poprawy wydajności. Dodatkową zaletą jest bogaty zestaw funkcji, w tym wyjątkowe mechanizmy wykorzystania  dostępnej pojemności, ochrony danych i dostępności oraz funkcje obsługi zaawansowanej. Ponad to macierz tą w konfiguracji Basic możemy kupić już od 14 500 zł.

Korzyściami płynącymi z macierzy VNXe3150 są uproszczenie obsługi i zmniejszenie kosztów zarządzania. Możliwe jest to dzięki temu, że urządzenia pracują jako ujednolicona pamięć masowa IP wykorzystująca interfejsy iSCSI oraz CIFS, NAS. Pozwala to pomieścić duże możliwości w niewielkim urządzeniu. Uproszczenie zarządzania pamięciami masowymi możliwe jest dzięki podziałowi pojemności fizycznej na pule szybkich dysków SAS (300GB, 600GB, 900GB) oraz pojemnym dyskom typu nearline SAS (1TB, 2TB, 3TB).

Filozofia zarządzania jest prosta – w efekcie oszczędza czas i nakłady pracy. Pokazując to na liczbach -udostępnienie pamięci masowej na 500 skrzynek pocztowych albo 100 gigabajtów pamięci masowej dla serwera wirtualnego zajmuje teraz niecałe 10 minut. Pamięć masowa jest widziana z perspektywy aplikacji, dlatego też realizacja każdego zadania następuje od początkowej instalacji  aż po rezerwację pamięci masowej dla serwerów wirtualnych.

Myśląc o „bezpiecznym jutrze” warto zainwestować w sprawdzone i cieszące się dużym zainteresowaniem wśród innym przedsiębiorców kwestie.  Ujednolicona platforma pamięci masowej VNXe3150 wyposażona jest w rozwiązania programowe, w tym oprogramowanie EMC Unisphere™ zapewniające nam funkcje zarządzania zorientowanego na aplikacje, deduplikację i kompresję plików w celu poprawy wydajności tzw. „thinprovisioning” (rezerwowanie przestrzeni na żądanie).

Odpowiadając na potrzeby procesów przywracania sprawności po awarii aż po kopie zapasowe aplikacji i ich odtworzenie w macierzy EMC VNXe3150 połączono wyjątkowe i wydajne oprogramowanie dodatkowe z zakresu obsługi pamięci masowej w proste w użytkowaniu pakiety, gwarantujące nam maksymalną ochronę i bezpieczeństwo ujednoliconych platform pamięci masowej. Takie podejście upraszcza proces udostępniania danych, przenoszenie, zabezpieczanie i ochrony danych produkcyjnych na potrzeby przechowywania bloków i plików – proces ten zintegrowany jest ze wspomnianą wyżej aplikacją EMC Unisphere.

Jak wspomniano wyżej urządzenie można kupić już od kwoty 14 500 zł netto. Jest to świetna, konkurencyjna cena jak na sprzęt tej klasy.  

Konfiguracja VNXe3150 Basic obejmuje:

Decydując się na usługi firmy EMC otrzymujemy całe bogactwo zasobów wsparcia na wyciągnięcie ręki – dzięki konsoli zarządzania urządzeniem VNXe. Kompleksowa dokumentacja online, pomoc, szkolenia, filmy instruktażowe pozwalają użytkownikom znaleźć odpowiedzi na pytania, a także pogłębić wiedzę. Bez problemu można sprawdzić aktualizację oprogramowania systemowego lub przeszukać bazę wiedzy online firmy EMC pod kątem informacji na temat szeregu produktów i tematów dotyczących problematyki pamięci masowych. Czy warto więc skupiać uwagę na rozwiązaniach „noname” mających mniejsze możliwości, jeżeli w zasięgu ręki, za konkurencyjną cenę możemy kupić bardzo dobry sprzęt EMC® VNXe™ o wysokiej wydajności, dużej pojemności, a przy tym cechujący się prostotą.

W celu uzyskania szczegółowej oferty handlowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.