+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

EMC: zapotrzebowanie na usługi składowania online będzie rosnąć

Firma oczekuje zwiększenia popytu na swoją usługę składowania online Mozy, pomimo wysokich wymagań stawianych przez środowisko biznesowe i słabego popytu ze strony rynku konsumenckiego.

Mozy i inne podobne usługi konkurentów pozwalają użytkownikom z rynku konsumenckiego na składowanie i odtwarzanie plików przez Internet, pomagając im w ten sposób ochronić się przed utratą danych w razie awarii dysków, czy też utraty laptopa. Mozy pozwala użytkownikowi na składowanie do 2GB danych bezpłatnie, pobierając opłatę 21,00 zł miesięcznie za nieograniczoną pamięć składowania.

Wersja Mozy dla firm kosztuje 17,00 zł miesięcznie plus 2,00 zł za każdy gigabajt pamięci.

Na podstawie obserwacji dotychczasowego trendu EMC uważa, że usługi składowania i odtwarzania mają przed sobą przyszłość. Jest to całkiem nowy rynek i niewielu użytkowników korzysta jeszcze z możliwości składowania swojego peceta online używając takiej usługi jak Mozy. I chociaż rynek ten ma już milion użytkowników to nadal jest to nikły procent całej populacji pecetów w świecie. Według EMC, tak niska penetracja rynku stwarza potencjalną możliwość wzrostu, nawet w nienajlepszej sytuacji ekonomicznej w świecie.